Увага! Національний банк спростив валютний нагляд для окремих експортних та імпортних операцій.

Зміни відбулися в рамках валютної лібералізації. Вони стосуються, операцій з експорту робіт, послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, які є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу до медичних послуг українців з рідкісними захворюваннями і розвитку авіаційно-космічного будівництва.

Відтепер, українські підприємці та компанії, які надають послуги або виконують роботи на замовлення іноземних контрагентів (окрім транспортних та страхових) не повинні дотримуватись терміну розрахунків (на сьогодні - 365 днів). Тобто в частині оплати за ці роботи/послуги не потрібно надавати до банку акти, або інші додаткові документи, які підтвердять своєчасність розрахунків за їх надання/виконання.

Банки не будуть здійснювати нагляд за строками розрахунків за постачання до України лікарських засобів згідно з угодами Мінохорони здоров'я України та за послугами лікування за кордоном громадян з рідкісними ( орфанними ) захворюваннями.

Також із під дотримання вказаних термінів розрахунків виключаються: імпортні операції з постачання за державними контрактами оборонного замовлення, експорт/імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної /авіаційної техніки та агрегатів, а також операції з імпорту/експорту товарів в рамках угод про розподіл продукції.

Вказані пом'якшення були прийняті згідно з постановою Національного банку України № 67 від 14 травня 2019 року.

Поділитися в соціальних мережах
consultation
Отримайте відповіді на ваші запитання!
Зателефонуйте мені