• БІЗНЕСУ
  • ПРИВАТНИМ ОСОБАМ
  • ПРО БАНК
  • ВІДДІЛЕННЯ та БАНКОМАТИ
  • ПАРТНЕРАМ
  • Private Banking
В Україні стартувала онлайн-гра «Здолай шахрая!»

Щодня 1–2 % українців стикаються з кіберзлочинцями телефоном, електронною поштою, в інтернет-крамницях, онлайн-сервісах з публікації оголошень, працевлаштування та кредитування тощо. Відповідно до статистики збитків від незаконних дій із платіжними картками в першій половині 2020 року щодня в середньому здійснюється 546 успішних для шахраїв незаконних операцій, тобто 23 на годину.

Для боротьби з шахрайством в Україні стартувала онлайн-гра, яка підвищує обізнаність громадян щодо правил безпечного користування платіжними інструментами та сервісами – «Здолай шахрая!»

Це гра-симуляція, де гравці потрапляють у змодельовані ситуації різних видів платіжного шахрайства та отримують інформацію про наслідки ухвалених ними рішень і поради щодо виявлення шахрайства та дієвих засобів захисту в кожній ситуації. Клацнувши на картку із зображенням монстра-шахрая, гравець проходить одну схему платіжного шахрайства та дізнається про її ознаки й методи захисту. Наразі гра складається з 56 тематичних частин, які симулюють різні види платіжного шахрайства: телефонне, банкоматне та кредитне шахрайство, викрадення SIM-картки, шахрайські розіграші призів, опитування та інтернет-крамниці, шахрайство на дошках оголошень, у сферах працевлаштування та заробітку в інтернеті, туризму та розваг, фішинг, шкідливе програмне забезпечення, програми-вимагачі, геймінг-шахрайство тощо.

Гра була створена Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем ЄМА за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в межах гранта, наданого Проєктом USAID «Трансформація фінансового сектора».

З 30 серпня 2020 року, коли відбувся тестовий запуск онлайн-гри «Здолай шахрая!», протягом перших десяти днів у грі вже зареєструвалися 12489 гравців, з них 1610 здолали всіх або більшість монстрів-шахраїв, прокачавши власні навички з кібербезпеки та захисту від понад 80 видів платіжного та інтернет-шахрайства.

Тож приєднуйтесь до гри та дізнайтеся більше про шахрайські схеми, щоб не потрапити на гачок злочинців! Гра доступна за посиланням https://game.ema.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах